Terrarystyka Terrarium - zajrzyj na aktualne, codziennie odwiedzane forum dyskusyjne!


Data modyfikacji: 2020-05-16 21:22
Hodowla >> Odmiany barwne >> Jungle / Super Jungle

Jungle / Super Jungle

Mutacja:

Pojedyncza mutacja

Genetyka:

Cecha dziedziczona przez kodominację, natomiast Super Jungle boa jest już formą dominującą.

Historia:

Pierwsze osobniki pojawiły się w Szwecji u Larsa Brandella. Połączył on kupioną w szwedzkim zoo samicę o wzorze w postaci zygzaków na grzbiecie z normalnie wyglądającym boa i uzyskał miot zróznicowany na Jungle boa i normalne osobniki. Następnie samca odmiany Jungle z tego miotu sparował z matką co przyniosło osobniki Jungle i Super Jungle.

Wygląd:

Odznaczają się mocno kontrastowym, wyraźnym, jasnym, pastelowym ubarwieniem. Mogą mieć, ale nie muszą inny wzór od podstawowego, który objawia się przerywanymi, nieregularnymi łańcuchami, pasami na grzbiecie węża. Można powiedzieć, że Jungle boa to genetyczny aberrant.

Różnica Super Jungle względem jej postaci wyjściowej polega na innym ubarwieniu oczu. Ekstremalna forma ma jednolicie czerwone oczy, natomiast u zwykłego Jungle boa tęczówka jest zróżnicowana kolorystycznie. Super Jungle mogą, ale nie muszą mieć odchylenia we wzorze w postaci zwiększonej liczby pasów czy zygzaków oraz mogą przejawiać silniejsze natężenie żółtego i pomarańczowego koloru na ciele.