Terrarystyka Terrarium - zajrzyj na aktualne, codziennie odwiedzane forum dyskusyjne!


Data modyfikacji: 2020-03-14 03:14
Hodowla >> Odmiany barwne >> Magma

Magma

Mutacja:

Pojedyncza mutacja

Genetyka:

Cecha dominacyjna (możliwa kodominacja)

Historia:

Odmiana ta pochodzi od pasiastej samicy urodzonej w 2001r., lecz jej pochodzenie nie jest znane. Dwa lata później wpadła ona w ręce Alain'a Hotte. Wcześniej natomiast miała dwóch właścicieli, z których pierwszy kupił tę samicę w sklepu.

Pierwsze potomstwo tego niesamowitego boa miało miejsce w 2005r. z niespokrewnionym samcem. Większość (70%) maluchów było abberantami, a połowa była pasiasta.

Kolejny rok to następne boasy od omawianej samicy, ale innego samca. Znowu wynik abberantów był taki sam, a do tego otrzymano nawet dwa hypomelanistyczne osobniki.

W 2007r. Alain sparował te same boa co rok wcześniej i otrzymał piękne pastelowo ubarwione boasy, hyposy, a nieregularny wzór na ciele abberantów wynosił 70% do 95%.

Wygląd:

Odmiana ta charakteryzuje się abberacjami wzoru na ciele o wysokim procencie w stosunku do całości. Dostarcza wężom pomarańczowych kolorów nawet na brzuchu, a wiele z nich posiada czyste, pastelowe ubarwienie. W porównaniu do Jungle boa wykazują się większymi zniekształceniami wzoru oraz brakiem żółtego pigmentu.